Kawit - Strona główna
Nagrobki

Nagrobek nieodzownie kojarzy się nam z cmentarzem. Miejscem spoczynku naszych najbliższych, którzy odeszli. Każda śmierć to czyjaś tragedia i strata, to cierpienie, ból, żal i często bezsilność…

Nagrobek staje się symbolem naszej pamięci o zmarłych. O Osobach, których nie ma już wśród nas, Osobach dla nas ważnych, o których wspomnienie jest wciąż żywe w naszych sercach i umysłach.

Historia ustawiania nagrobka na mogile zmarłego sięga czasów starożytnych. Tradycyjnie uznawano, że stawia się go w pierwszą rocznicę śmierci. Zamawiając nagrobek kierujemy się więc często trwałością materiału, wybierając kamień, jako synonim czegoś długowiecznego i niezniszczalnego. Symbolu, który będzie trwał tak samo długo, jak nasza pamięć o najbliższych.

W związku z bogatą tradycją kamieniarstwa firma KAWIT nie proponuje w swojej ofercie nagrobków chińskiej produkcji, z chińskich materiałów. Kamień, kamieniowi nie jest równy, a jakość produktów ze wschodu jest słaba i nie ma nic wspólnego z trwałością i pięknem kamienia mającego być upamiętnieniem miejsca spoczynku bliskich nam osób. Nagrobki na cmentarzach powinny mieć pewien styl. Oddawać indywidualne cechy zmarłej osoby. Ile razy obserwujemy na naszych nekropoliach wytwory masowej produkcji, podobne do siebie, pozbawione indywidualizmu, charakteru i piękna. Nagrobek ma być symbolem, miejscem pamięci, o które dbamy i które jest widomym znakiem przemijania i kruchości życia. Nie pozwólmy by nasze cmentarze były nijakie, sztampowe, pozbawione charakteru i indywidualizmu. Nasi najbliżsi byli wyjątkowi, mieli swoje zainteresowania i pasje. Niech miejsca ich spoczynku również takie będą.

Galeria produktów firmy KAWIT ze względu na swoją obszerność, a także Państwa wygodę w jej przeglądaniu została podzielona na sześć kategorii tematycznych.

 • nagrobki pojedyncze:
  zabudowy zamontowane na mogile ziemnej, gdzie trumna ze zwłokami została pochowana bezpośrednio w ziemi bez konstrukcji murowanej. Są to najczęściej mogiły jedno lub dwu miejscowe-głębinowe, gdzie jedna osoba spoczywa na drugiej. Bryły nagrobka pojedynczego mogą być również dostosowane do montażu na konstrukcjach wymurowanych, czyli tzw. piwnicach
 • nagrobki podwójne:
  zabudowy zamontowane na mogiłach ziemnych, gdzie trumny ze zwłokami zostają pochowane bezpośrednio w ziemi bez konstrukcji murowanej. Są to najczęściej mogiły dwu lub czteroosobowe - głębinowe, zlokalizowane obok siebie. Bryły nagrobka podwójnego mogą być również dostosowane do montażu na konstrukcjach wymurowanych, czyli tzw. piwnicach z zastrzeżeniem jednak, iż nie każdy wzór tego typu daje się tak adoptować.
 • grobowce:
  zabudowy przystosowane do montażu na konstrukcji murowanej, gdzie trumna ze zwłokami zostaje pochowana w murowanym sarkofagu przykrytym betonowymi płytami. Dotyczy to zarówno konstrukcji pojedynczych jak i podwójnych.
 • sarkofagi:
  zabudowy podobne jak nagrobki pojedyncze lub podwójne z zastrzeżeniem, że ich konstrukcja nie posiada stojącej ściany napisowej, a wszelkie inskrypcje są wyryte bezpośrednio na płycie leżącej.
 • nagrobki dziecinne:
  zabudowy mniejszych rozmiarów mogące być usytuowane zarówno na mogile ziemnej, jak i na konstrukcji murowanej tzw. piwnicy
 • exlusive line:
  jest to specjalnie stworzona linia wzornicza wyrobów najwyższej jakości, zarówno jeżeli chodzi o zastosowany materiał, jak również o indywidualny charakter projektu i zastosowanych dodatków. Są to konstrukcje zaprojektowane zarówno z myślą o mogiłach ziemnych, jak również o konstrukcjach murowanych tzw. piwnicach.